chawdron حوادث خسارت طوفان آمادگی آتش نشانی

chawdron: حوادث خسارت طوفان آمادگی آتش نشانی آتش نشانی آتش نشانی طوفان

گت بلاگز استان ها واردات دارو 500میلیون دلار کم کردن یافت ، حوزه سلامت اولویت‌ دولت های آینده باشد

قاضی زاده هاشمی گفت:امیدواریم حوزه سلامت در دولت های آینده هم یکی از اولویت ها باشد.

واردات دارو 500میلیون دلار کم کردن یافت ، حوزه سلامت اولویت‌ دولت های آینده باشد

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان ؛ حسن قاضی زاده هاشمی ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: امید داریم در دولت های آینده هم یکی از اولویت های دولت حوزه سلامت مردم باشد.
وی افزود: دولت تدبیر و امید هزاران میلیارد تومان اعتبار هزینه کرد تا پرداخت از جیب مردم کم کردن پیدا کند و آنها بتوانند از خدمات بهداشتی و درمانی خوبی بهره مند شوند.

عبارات مهم : سلامت

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه در این دولت ۱۱ میلیون نفر از جمعیت سراسر کشور از خدمات بیمه بهره مند شدند، گفت: قانون مربوط به بیمه کردن مردم بیست سال قبل مصوب شده است بود که در این دولت تحقق پیدا کرد.
وی با اشاره به اینکه امنیت، سلامت و آموزش از مهترین وظایف حکومت هست، بیان کرد: اگر در طول هشت ساله دولت قبل هم حوزه سلامت جزو اولویت ها بود اکنون جزو کشورهای سرآمد در این حوزه بودیم.
قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: در این چهار سال میزان صادرات دارو ۲.۵برابر زیاد کردن و ۵۰۰ میلیون دلار واردات دارو هم به کشور کم کردن یافته است.
وزیر بهداشت گفت: در این مدت ۱۰ درصد هم میزان وابستگی دارویی کشورمان از لحاظ ریالی کم کردن یافته است.
وی اضافه کرد: اگر این مسیری که تاکنون طی شده است ادامه یابد شرایط اصلاح پیدا می کند و در آینده ای نه چندان دور ما در حوزه سلامت به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنیم.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه دولت یازدهم نگاه خاص ای به اقوام ایرانی دارد، گفت: نخستین سفیر کرد کشور در این دولت برگزیده شد.
وی با اشاره به اینکه امروز تعدادی از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی استان افتتاح شد افزود: تعداد پروژه های دیگری هم در این دانشگاه در دست اجراست که نشان از تلاش و همت دولتمردان جهت ارائه خدمات زیاد به مردم است.
قاضی زاده هاشمی بیان کرد: قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تعداد تخت های بیمارستانی استان کردستان هزار و ۷۰۰ تخت بود.
وزیر بهداشت تصریح کرد: در طول حدود چهار سال اخیر هزار و ۲۰۰ تخت بیمارستانی تحویل یا در حال ساخت در استان کردستان داریم.
انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: سلامت | واردات | کردستان | دانشگاه | واردات دارو | وزیر بهداشت | حوزه سلامت دردولت یازدهم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog