chawdron حوادث خسارت طوفان آمادگی آتش نشانی

chawdron: حوادث خسارت طوفان آمادگی آتش نشانی آتش نشانی آتش نشانی طوفان

گت بلاگز سیاسی باید سیاست از عرصه اقتصاد کنار برود/ احزاب و گروه ها از دولت سهم خواهی نکنند ، روحانی/ لاریجانی

روحانی گفت: یک توصیه مهم جهت تحقق این اهداف این است که باید سیاست از عرصه اقتصاد کنار برود؛سیاست تا حالا سوار اسب اقتصاد بوده هست؛ اگر بخواهیم اقتصاد کشور ر

باید سیاست از عرصه اقتصاد کنار برود/ احزاب و گروه ها از دولت سهم خواهی نکنند ، روحانی/ لاریجانی

به گزارش خبرنگارحوزه دولت گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، حسن روحانی شامگاه سه شنبه در ضیافت افطار با رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم را به کم کردن باران رحمت الهی توصیف کرد و گفت: حضور پرشور مردم، تلاش دشمنانی را که می درخواست کردند کشور را تحت فشار زیاد قرار دهند، خنثی کرد.

عبارات مهم : اسلامی
روحانی افزود: رییس جمهور آمریکا به منطقه آمده بود، سران بعضی کشورها را جمع کرده بودند و نشانه مهم آنها فشار به ملت کشور عزیزمان ایران بود، ولی در یک موقعیت تاریخی و استثنایی مردم پای صندوق آرا حضور یافته و به خوبی پاسخ بدخواهان را دادند.

رییس جمهور با بیان اینکه بسیاری از مردم جهت نخستین بار در این انتخابات شرکت کردند و رای اولی های باور نکردنی در عرصه این حماسه آفرینی داشتیم، آن را نشان شور و هیجان خاص بوجود آمده در این انتخابات دانست و اظهار داشت: از رهبری معظم انقلاب که با درایت این انتخابات را به درستی هدایت و ساماندهی کردند و از مردم که حضور باشکوهی در انتخابات داشتند و حرفشان را با صراحت و نجابت زدند و از ترکیب این درایت، نجابت و صراحت جهت کشور در سطح جهان، امنیت، آرامش و عظمت آفریده شد، تقدیر می کنم.

روحانی تصریح کرد: این حضور گسترده مردم نشان می دهد، اگر حاکمان در برابر مردم سعه صدر نشان دهند، مردم در برابر آن سعه صدر پاسخ مناسب می دهند؛ مردم در برابر این سعه صدر در انتخابات حضور پرشور خواهند داشت و فداکاری می کنند و با این فداکاری جهت کشور عظمت می آفرینند. اگر ما هم در برابر مردم مهربان و فداکار باشیم، مردم به مسیر انقلاب و نظام اسلامی پاسخ مناسب می دهند.

رییس جمهور از رییس مجلس، هیات رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در این انتخابات حضوری فعال و تاثیرگذار در سطح کشور و در حوزه های انتخابیه داشتند نیز تقدیر و خاطرنشان کرد: این شور باید حفظ شود. اگر دولت و مجلس با هم باشند، این شور حفظ می شود. البته همه قوا باید با هم باشند، منتها سر و کار دولت زیاد با نمایندگان مجلس هست. این نمایندگان مجلس هستند که با رای به کابینه پیشنهادی دولت، به هیات دولت مشروعیت زیاد می دهند تا کارشان را شروع کنند.

روحانی گفت: از دید ما مجلس تنها یک مرجع قانونگذاری نیست و حتی تنها مرجع قانونگذاری و نظارت هم نیست؛ از نظر ما مجلس نقش بسیار مهمی دارد و همانطور که امام(ره) فرمود، مجلس از نظر ما عصاره فضائل یک ملت بزرگ هست. مجلس می تواند در کشور جریان سازی و ساختن فرهنگ کند و انسجام و وحدت در جامعه بیافریند.

رییس جمهور با تایید این گفته رییس مجلس که بعد از انتخابات باید از مسائلی که در انتخابات پیش آمد بگذریم، اضافه کرد: در انتخابات مسائلی پیش می آید مقداری از آن طبیعی بوده و مقداری غیرطبیعی هست، ولی باید از این پرسشها بگذریم و آنها را فراموش کنیم. باید به فکر آینده و اهدافمان باشیم.

روحانی فلسفه برگزاری انتخابات و رجوع به صندوق آرا را حصول پیشرفت و ارتقای معیشت و منزلت و حل پرسشها مردم دانست و اظهار داشت: دولت بدون یاری مجلس و اساسا قوای سه گانه بدون کمک یکدیگر و بدون کمک سایر ارکان کشور و همه اینها بدون هدایت و حمایت مقام معظم رهبری نمی توانند به اهداف بلند کشور دست یابند.

رییس جمهور با بیان اینکه همه پرسشها دیگر مثل انتخابات فرع و مسیر رسیدن به اهداف بلند کشور مثل رشد و حل پرسشها مردم هست، تصریح کرد: همه باید کمک کنند. نه تنها 24 میلیون نفری که به کاندیدای منتخب رای دادند، بلکه 16 میلیون نفر دیگر و حتی حدود 15 میلیون نفر دیگری که به هر علت رای ندادند، همه باید در کنار هم به حل پرسشها کشور کمک کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: دولت به تنهایی نمی تواند بر پرسشها بزرگ کشور مثل اشتغال و رسیدن به رشد حداقل 8 درصدی فائق آید. مگر می شود با رشد 4 درصدی نشانه ایجاد 955 هزار شغل در سال را محقق کرد. خود تحقق رشد 8 درصد که در برنامه آمده چگونه باید حاصل شود، چقدر سرمایه گذاری سالیانه می خواهد؟

رییس جمهور گفت: اگر می خواهیم مسئله اشتغال را درست کنیم و با فقر مبارزه کنیم، باید همه به هم کمک کنیم. شعارها و اهداف همه کاندیداها در این انتخابات تقریبا یکی بود و فقط با شیوه های متفاوت بیان شد. همه به دنبال برطرف مسئله اشتغال، رشد اقتصادی و حفظ برجام بودند. همه بر سر اینکه اهداف مهم کدامند، اتفاق نظر داشتیم و حالا باید تحقق این اهداف را دنبال کنیم.

روحانی اضافه کرد: یک توصیه مهم جهت تحقق این اهداف این است که باید سیاست از عرصه اقتصاد کنار برود. سیاست تا حالا سوار اسب اقتصاد بوده هست. اگر بخواهیم اقتصاد کشور را درست کنیم، باید این اوضاع برعکس شود. باید به اقتصاد به عنوان نشانه اول نگاه کنیم، چنانکه بارها رهبری تاکید کرده اند که اقتصاد نشانه اول و مهم است.

رییس جمهور اظهار داشت: باید سیاست از عرصه اقتصاد کناربرود تا میدان جهت بخش شخصی باز شود. باید دولت اقتصاد را رها کند؛ نه دولت بنگاه دار خوبی است و نه عزیزان نظامی ما. باید اقتصاد را به مردم واگذار کنیم و یک میدان مسابقه آزاد جهت مردم بوجود بیاوریم.

روحانی تصریح کرد: شما نمایندگان، خودتان در برنامه آورده اید که بخشی از سرمایه گذاری مورد نیاز در 5 سال آینده باید از خارج تامین شود و سرمایه داخلی جهت تحقق اهداف کشور کافی نیست. در 20 سال گذشته کمتر از 5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده ایم که با این ارقام تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی و ایجاد 955 هزار شغل ممکن نیست.


لاریجانی: نشانه همه قوا و مسوولین باید تقویت اقتصاد ملی باشد

پیش از سخنان رییس جمهور، دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و تأکید بر ضرورت بهره گیری از فیوضات این ماه، گفت: خوشبختانه انتخابات ریاست جمهوری با حضور گسترده مردم برگزار شد و دولت دوازدهم در حال استقرار است و امیدواریم رییس جمهور اعضای کابینه را در وقت مقتضی به مجلس معرفی کرده تا کشور سریعتر در مدار اجرایی قرار گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر دولتی باید براساس یک پارادایم مسلط و حرف و آرمانی شکل گیرد، اظهار داشت: امروز با چالش های متفاوت منطقه ای و بین المللی مواجه هستیم و همانطور که رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) فرمودند همه باید در این زمینه پایدار بوده و استقامت کنیم.

لاریجانی با بیان اینکه امروز قوای متفاوت با هدایت های مقام معظم رهبری همین تفکر را دنبال می کنند، خاطر نشان کرد: امروز مسأله مهم در کشور اوضاع اقتصادی بوده و اقتصاد ملی کشور ما دچار مسئله اساسی و جدی است.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه براساس پایش های به عمل آمده در دولت و مجلس حدود 20 مسأله مهم در کشور وجود دارد که باید نسبت به حل آنها کار کارشناسی صورت گیرد، گفت: متأسفانه امروز اقتصاد ملی ما ضعیف است و معتقدیم اگر این مسأله رونق پیدا کند، بسیاری از چالش ها برطرف خواهد شد.

لاریجانی با تأکید بر اینکه تابلوی مهم دولت دوازدهم باید رونق اقتصاد ملی باشد، اظهار داشت: ساماندهی اقتصاد کشور، تنها بر عهده چند دستگاه یا وزارتخانه نیست، بلکه باید همه قوا و مسئولین از عمق جان آن را درک و تلاش کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید جهت ساماندهی اقتصاد هزینه ها را کم کردن داده و تفکر کارآفرینی را در میان جوانان گسترش داده و زمینه را جهت حضور آنها در عرصه های متفاوت فراهم کنیم، گفت: دانشگاه های ما باید نسبت به رونق اقتصادی و تولید ملی در کشور احساس مسئولیت کرده و حلقه های مورد نیاز جهت اتصال دانش و تولید را در کشور ایجاد کنند.

لاریجانی ادامه داد: باید تفکر فرهنگی در جامعه به سمتی برود که اقتصاد ملی کشور در آن تقویت شده است و کار به عنوان یک ارزش مطرح باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متناسب با شرایط امروز کشور دولت باید تابلوی رونق اقتصاد ملی را در دست داشته و چینش نیروهای خود را متناسب با آن انجام دهد، اظهار داشت: افرادی باید کارها را برعهده بگیرند که ابتکار کافی جهت توسعه و رونق اقتصادی را دارا بوده، تجربه کافی داشته و جهت انجام اقدامات، انقلابی باشند و توانمندی مورد نیاز جهت ایجاد رونق اقتصاد ملی را داشته باشند.

لاریجانی ادامه داد: خواسته مجلس از دولت این است که براساس این نکات مهم چینش نیروها شکل بگیرد تا در 4 سال آینده بتوانیم شاهد انجام کارها گسترده و مهم جهت توسعه کشور باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: نباید احزاب و گروه ها در زمینه چینش نیروها در دولت بخواهند سهم خواهی کنند، بلکه مهم این است که افراد کاردان و شایسته جهت انجام امور کشور بکار گرفته شود.

لاریجانی با اشاره به حضور نیروهای کارآمد در دولت یازدهم از جمله وزیر جهاد کشاورزی که مورد تأیید همه گروه ها و جناح ها هستند، گفت: در چینش نیروها خط بازی و سیاسی کاری اهمیتی ندارد بلکه مهم استفاده از نیروهای کارآمد است که می توانند جهت کشور به خوبی کار کرده و امور را سامان دهند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط کنونی آنچه باعث می شود که دولت توفیق پیدا کند، این است که بتواند میان قوا هماهنگی ایجاد کرده و ملاحظات رهبری را در امور مد نظر قرار دهد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: در عنوان هسته ای دولت و مجلس تلاش خوبی را انجام دادند ولی اگر هدایت های رهبری در این زمینه نبود، هرگز به توفیق دست پیدا نمی کردیم.

رییس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت جهت تقویت بیش از پیش کارآمدی خود و برطرف چالش ها، باید در کشور هماهنگی و همدلی ایجاد کند، گفت: ما در کشور با چالش های زیادی روبرو هستیم و برطرف کردن این چالش ها و انجام امور همواره با مشکلاتی روبرو است.

لاریجانی با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام و پیامبر اکرم(ص) بر ضرروت عدم کینه ورزی مسلمانان نسبت به همدیگر، افزود: باید از انجام امور و ایراد سخنانی که موجب بدبینی می شود، پرهیز کنیم، آیا که باید نسبت به یکدیگر گذشت کرده و شرایط را با حلم و صبوری جهت توسعه همگرایی ملی در کشور فراهم کنیم.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اسلامی | اقتصاد | اقتصادی | انتخابات | لاریجانی | حسن روحانی | رییس جمهور | رونق اقتصادی | علی لاریجانی | مجلس شورای اسلامی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog